BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FORUMMUM KAPANIYOR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FORUMMUM KAPANIYOR

YENİ ADRESİMİZ: http://gencbahcesehir.forummum.net/

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sessiz kalma İsrail öldürüyor

+3
TolunayTosun
Toni Mostursson
furkanaksoy
7 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Shader

Shader

Sessiz kalma İsrail öldürüyor - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Sessiz kalma İsrail öldürüyor   Sessiz kalma İsrail öldürüyor - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Ocak 19, 2009 9:56 pm

fearless93 demiş ki:
benim sölediklerimle örtüşen fikirlerine katılıyorum ve geri kalanlarınada saygı duyorum

Anlıyorum Wink ben de sizinkilere saygı duyuyorum.
Cem Bozkurt

Cem Bozkurt

MesajKonu: Geri: Sessiz kalma İsrail öldürüyor   Sessiz kalma İsrail öldürüyor - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Ocak 28, 2009 1:16 pm

furkanaksoy demiş ki:
HAMAS TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL DİRENİŞCİLERDEN KURULMUŞ HALK ORDUSUDUR!!!!!!EĞER HAMAS TERÖRİST DİYOSAN KUVAYİ MİLLİYE DE Mİ TERÖRİST BİR ÖRGÜTTÜ???????DİYELİMKİ HAMAS TERÖRİST İSRAİL TERÖRÜN ALLAHINI YAPARKEN O SAÇMA SAPAN YORUMU NASIL YAPIYOSUN BURDA BOYKOT MUŞ SEN ÖNCE YURDUNDAKİ İSRAİL MALLARINI BOYKOT ET HANGİ İSRAİL ÜRÜNÜNÜ HAYATINDAN ÇIKARTABİLİRSİN Kİ ?? LÜTFEN DÜŞÜNEREK KONUŞ KAN BEYNİME SIÇRADI RESMEN YAA FİLİSTİN E YARDIM YAPMIYALIM O ZAMAN SADECE YARALILARIN İYİLEŞMESİ İÇİN HALKA PARA VERELİM ONLAR HALKI VURDUKÇA BİZ HALKA PARA VERELİM NEREYE KADAR BU İŞE KÖKTEN Bİ ÇÖZÜM GEREKİYOR.. ANLAYAN ANLADI!

Abi biliyomusun bilmio ama hamas zamanında PKK'ya yardım etmişti ve hala bağlantılarını korumaktadır.Şu üçgen hep yardımlaşmış örgütlerdir: HAMAS-HİZBULLAH-PKK.Yani hamas bi tek israilide vurmuo bizide vuruo.Şuda gerçektirki hamas kendi vatandaşı olan el-fetih grubunun bu güne kadar yüzlerce adamını öldürmüştür.Aynı şekilde el-fetihde hamsın.İsrail diyoruz ama adamlar kendi vatandaşını öldürüyor.Bunu göremioruz tabi.Biz sadece televizyon karşısına geçiyor ve CNN'den israil tanklarını ve Haması izlioz.Ama yorumlarımız eksik olmuyor.Bu işler bnm görebildiğim kadarıyla çok karışık bir yapıda.Yani bu sadece basit bir savaş değil.Hamas orda savunma yapıoz dioz.Ama biliomusunuzki dünyadan filistine gelen gıda yardımlarının çoğuna hamas el koyuyor ve halkı aç bırakıyor.Hamas o kadar masum değil bunu görmemiz lazım.İsrailde ondan geri kalmıyo tabi.Ayrıca boykot dion ama filistini vuran uçaklar konyada eğitim görüo sonra filistini vuruo.Aynı şekilde sadece bu yıl türkiye israile 3 milyar dolar silah parası verdi.Şu çok açıkki filistini vuran uçakları tvde görünce lanet olsun diosun ama aynı zamanda türk eğitimcilerede lanet ediosun.O israilli pilotların hepsinin konya hava üsssünden alınmış başarı belgeleri var...
Wrath

Wrath

MesajKonu: Geri: Sessiz kalma İsrail öldürüyor   Sessiz kalma İsrail öldürüyor - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Ocak 28, 2009 1:29 pm

Şu ana kadar bence en doğru mesajı atan Cem arkadaşımız oldu.
Shader

Shader

MesajKonu: Geri: Sessiz kalma İsrail öldürüyor   Sessiz kalma İsrail öldürüyor - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 1:34 am

Cem'e katılıyorum ben de... İncirliği ve soğuk savaş zamanındaki U12 olayını hatırlatırım... İncirlikten kalkan ABD ajan uçağının SSCB'de yakalanması sonucu dünya savaşı çıkacaktı az kalsın affraid Bizimle alakası olmayan bir savaşta ilk vurulan ve ilk yok olan ve de ilk kullanılan biz olurduk...
Cem Bozkurt

Cem Bozkurt

MesajKonu: Geri: Sessiz kalma İsrail öldürüyor   Sessiz kalma İsrail öldürüyor - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 9:41 am

Shader demiş ki:
Cem'e katılıyorum ben de... İncirliği ve soğuk savaş zamanındaki U12 olayını hatırlatırım... İncirlikten kalkan ABD ajan uçağının SSCB'de yakalanması sonucu dünya savaşı çıkacaktı az kalsın affraid Bizimle alakası olmayan bir savaşta ilk vurulan ve ilk yok olan ve de ilk kullanılan biz olurduk...

Doğrudur ama o olayda bizimde şuçlanmamızın nedeni uçağın incirlikden kalkmasıyla beraber o uçakda bir türk binbaşının bulunmasıdır.Rusya iki yıl önce O olay yüzünden, soğuk savaş zamanında istanbula bir nükleer saldırının planlarını yaptığını ancak türkiyenin güçlü hava ve kara savunma füzelerinin operasyonu bitireceğinden endişe ettiği için saldırıyı iptal ettiğini açıklamıştı.Ayrıca rusya türkiyenin abd'den alınmış nükleer füzeleri olduğunu iddaa etmiştir ve operasyon sonrası bu füzelere benzer füzelerin rusyayı vurmasından endişe ettiğini açıklamıştır.Tabi bu endişeler hep soğuk savaşın verdiği korkuların ve o zamana ait gelişmelerin sonucu.Yoksa şu an böle tehditler söz konusu bile olamaz.Ama şunu sölemeliki moskovadaki gizli arşivlerde istanbula yapılması planlamış nükleer saldırının ayrıntılı planları duruo.Yani eğer türkiye güçlü bir ülke olmasaydı istanbul çokdan vurulmuştu.Bu bilgileri internetde araştırısanız detaylı bilgiye ulaşırsınız.
TolunayTosun
Admin

MesajKonu: Geri: Sessiz kalma İsrail öldürüyor   Sessiz kalma İsrail öldürüyor - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 12:06 pm

Desteklediğim için değil sadece eklemek için yazıorm:
Türkiye İsrail arası askeri işbirliğinin temeli: Türkiye dışarıdan askeri teknoloji alırken önce bi kaç ülke arasında karşılaştırma yapıp ona göre karar veriyor, örnek olarak F-4 ve F-5 savaş uçaklarını ele alırsak, Türkiye seçim yapmak üzere ABD, Fransa ve İsrail hakkında raporlar hazırladı, şirketlerle görüştü.. KNOW-HOW dediğimiz olay (ki açıklamak gerekirse: bir şirketin başka bir yere teknolojik ürün satarken, bunun teknolojisinin nasıl yapıldığını da öğretmesi.)teknoloji alımında çok önemliydi.Ve askeri ürün satımının yanında, know-how olayını sadece Fransa ve İsrail kabul etti. O dönemde Türkiye Fransa ilişkileri pek iyi olmadığından (ermeni soykırımı tanınması) Türkiye İsraili seçti. İsrail çok küçük bi ülke olduğu içinde (alan olarak) işbirliğinin sonucu israil pilotları konyada eğitiliyordu.
Cem Bozkurt

Cem Bozkurt

MesajKonu: Geri: Sessiz kalma İsrail öldürüyor   Sessiz kalma İsrail öldürüyor - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 1:05 pm

TolunayTosun demiş ki:
Türkiye İsrail arası askeri işbirliğinin temeli: Türkiye dışarıdan askeri teknoloji alırken önce bi kaç ülke arasında karşılaştırma yapıp ona göre karar veriyor, örnek olarak F-4 ve F-5 savaş uçaklarını ele alırsak, Türkiye seçim yapmak üzere ABD, Fransa ve İsrail hakkında raporlar hazırladı, şirketlerle görüştü.. KNOW-HOW dediğimiz olay (ki açıklamak gerekirse: bir şirketin başka bir yere teknolojik ürün satarken, bunun teknolojisinin nasıl yapıldığını da öğretmesi.)teknoloji alımında çok önemliydi.Ve askeri ürün satımının yanında, know-how olayını sadece Fransa ve İsrail kabul etti. O dönemde Türkiye Fransa ilişkileri pek iyi olmadığından (ermeni soykırımı tanınması) Türkiye İsraili seçti. İsrail çok küçük bi ülke olduğu içinde (alan olarak) işbirliğinin sonucu israil pilotları konyada eğitiliyordu.

Yanlız dikkat çekmek istediğim bir husus bu anlaşma israille 1996'da yapıldı.Türkiye fransa ilişkileri o dönemde iyi idi.Acaba ufak bir yanlış anlaşılma yada benim bir yanlış bilgi sahibi olmam durumu olabilirmi bilmiyorum...Kaldıki fransa f-4 ve f-5 uçaklarını yapmasını bilen bir ülke değildir.Sadece f-5 uçaklarının kanat ve kanatçık yapımını bilmektedir.Bütün bu hususlar israille anlaşma gereği doğurmuştur.Ayrıca türkiye israil ilişkileri bildiğiniz gibi hep iyi olmuştur(şu dönemde bile).Tercih nedenleri bunlar olabilir....
TolunayTosun
Admin

MesajKonu: Geri: Sessiz kalma İsrail öldürüyor   Sessiz kalma İsrail öldürüyor - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 6:49 pm

Cem Bozkurt demiş ki:
TolunayTosun demiş ki:

Yanlız dikkat çekmek istediğim bir husus bu anlaşma israille 1996'da yapıldı.Türkiye fransa ilişkileri o dönemde iyi idi.Acaba ufak bir yanlış anlaşılma yada benim bir yanlış bilgi sahibi olmam durumu olabilirmi bilmiyorum...Kaldıki fransa f-4 ve f-5 uçaklarını yapmasını bilen bir ülke değildir.Sadece f-5 uçaklarının kanat ve kanatçık yapımını bilmektedir.Bütün bu hususlar israille anlaşma gereği doğurmuştur.Ayrıca türkiye israil ilişkileri bildiğiniz gibi hep iyi olmuştur(şu dönemde bile).Tercih nedenleri bunlar olabilir....

konuyu çok açmıım demiştim, ama açıım burasını: bu bi uçak alımı değil uçaklar için elektronik sistem alımı ve modernizasyondu(kanat ve kanatcıklarla ilgili olabilir). Türkiye Fransız ilişkilerinde belki çok fazla basına yansıtılmayan bi sorun vardı ama vardı. (zaten şu anda bile ermeni soykırımı hakkındaki görüşleri belli) , kesin konuşmamın sebebi bu modernizasyon projesinin içinde babamın da yer almış olması.
Cem Bozkurt

Cem Bozkurt

MesajKonu: Geri: Sessiz kalma İsrail öldürüyor   Sessiz kalma İsrail öldürüyor - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 7:04 pm

TolunayTosun demiş ki:
Cem Bozkurt demiş ki:
TolunayTosun demiş ki:

konuyu çok açmıım demiştim, ama açıım burasını: bu bi uçak alımı değil uçaklar için elektronik sistem alımı ve modernizasyondu(kanat ve kanatcıklarla ilgili olabilir). Türkiye Fransız ilişkilerinde belki çok fazla basına yansıtılmayan bi sorun vardı ama vardı. (zaten şu anda bile ermeni soykırımı hakkındaki görüşleri belli) , kesin konuşmamın sebebi bu modernizasyon projesinin içinde babamın da yer almış olması.

önceden dediğim gibi bi yanlış anlaşılma olmuş.Çünkü f-5 felan diyince dedim fransızlar bilmezki f-5 yapmayı ama modernizasyon olabilir.Çünkü benim tahmin ettiğim şeyde oydu.dediğin gibi belki Fransızlarla basına yansımayan sorunlar ö dönemde olabilir ama askeri bir anlaşmayı etkileyecek kadar önemli bir durum olmadığını düşünüyorum.Çnkü devletler aralarında bir sorun yaşadıklarında en son askeri anlaşmaları riske atarlar.İsrail tercih edilmesinin nedeni daha derindir.Bende bu konuda çok kesin konuşuyorum çünkü büyükamcam önce dışişlerinde daha sonra başbakanlıkda bunun gibi pek çok konuda çalışmaktadır.
TolunayTosun
Admin

MesajKonu: Geri: Sessiz kalma İsrail öldürüyor   Sessiz kalma İsrail öldürüyor - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 7:24 pm

tamam ozaman ikimiz de konu hakkında yeterince bilgiliyiz, zaten burda askeri anlaşmayı tehlikeye atma değil, bi seçim yapmak var, bu etkene bir de diğer derin konular eklenince israili seçmişiz, ortada buluştuk galiba cem Very Happy
Cem Bozkurt

Cem Bozkurt

MesajKonu: Geri: Sessiz kalma İsrail öldürüyor   Sessiz kalma İsrail öldürüyor - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 7:36 pm

TolunayTosun demiş ki:
tamam ozaman ikimiz de konu hakkında yeterince bilgiliyiz, zaten burda askeri anlaşmayı tehlikeye atma değil, bi seçim yapmak var, bu etkene bir de diğer derin konular eklenince israili seçmişiz, ortada buluştuk galiba cem Very Happy

Tabi buluşuruz.Her zaman koç! Very Happy
TolunayTosun
Admin

MesajKonu: Geri: Sessiz kalma İsrail öldürüyor   Sessiz kalma İsrail öldürüyor - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 7:41 pm

Cem Bozkurt demiş ki:
TolunayTosun demiş ki:

Tabi buluşuruz.Her zaman koç! Very Happy

eyvallah koç Very Happy

Sessiz kalma İsrail öldürüyor
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ...