BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FORUMMUM KAPANIYOR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FORUMMUM KAPANIYOR

YENİ ADRESİMİZ: http://gencbahcesehir.forummum.net/

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ...

4 posters
YazarMesaj
furkanaksoy

BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ... Empty
MesajKonu: BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ...   BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ... Icon_minitimeC.tesi Şub. 07, 2009 6:02 pm

Boykotun zararı 370 milyar dolar!
BOYKOTA DEVAM YAPILAN BOYKOTLAR ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN LÜTFEN ARKADAŞLARINIZIDA DAVET EDİN!!!!!!

Yahudi Mallarının Boykot Edilmesi İle Yol Açtığı Zararlar;

*** Hindistan’ın 127 milyar dolar

*** İran’ın 62 milyar dolar

*** Türkiye’nin 26 milyar dolar gerçekleştirdiği kaydedildi.

İsrail’in TEK TARAFLI ATEŞKES kararı almasındaki en büyük faktör, Türkiye Ve Dünyanın Diğer İslam ülkelerinde başlatılan boykot kararlarıdır. Yahudi mallarının boykot edilmesi ile Yahudilerin çeşitli ülkelerde zararları şu şekilde açıklanmıştır.

Dünyadaki Müslüman ve diğer dinlere mensup ülkelerinin, boykot eylemi başlattığından bu yana, Yahudi malları ve hizmetleri, üreten ve satan firmalara açtığı toplam zarar, yaklaşık "370 milyar dolar"" olarak açıklandı.
Dünyada pazar paylarını araştıran şirketler tarafından yapılan bu açıklamada, en büyük boykot eylemini Hindistan’ın (127 milyar dolar) daha sonra İran’ın (62 milyar dolar) ve üçüncü olarak Türkiye’nin (26 milyar dolar) gerçekleştirdiği kaydedildi.
Boykotun devam etmesi halinde, Yahudi firmaların, çok zor duruma düşeceği, hatta iflas edebileceği kaydedildi.
Yahudi lobileri tarafından ACİL ACİL ACİL başlıklı yazı ile ABD hükümetine verdiği yazıda; tahmini açıklanan bu zararın, Yahudi malı ve hizmeti üretip satan firmaları derin bir şekilde yaraladığı açıklanmıştır,

Musevilerin ACİL olarak sunduğu yazısında; ABD hükümetine bu konuda bir girişimde bulunup, İsraillin ACİLEN, hiçbir şart ve koşul gözetmeksizin derhal ateşkesi kabul etmesi ve hemen GAZZE den geri çekilmesi isteniyor. Zaten zor durumda olan ABD ekonomisine bir darbe de, karar alınan boykotun bu boyutlara ulaşması ile gerçekleşti.

Boykotun devam etmesi halinde iflasın eşiğine gelecek olan firmalara, İsrail ve ABD tarafından maddi kaynaklar aktarılmasını öngören bir projenin üzerinde çalışıldığı da kaydedildi.
Boykotun, mevcut hali ile devam etmesi halinde, Yahudi firmalara aktarılması planlanan kaynak miktarının 1 trilyon dolar olduğu ifade edilen açıklamada, boykotun genişlemesi ile ABD ve İsraillin ekonomik bir kaosa sürükleneceği tehlikesine işaret edildi.

Bu sebeple, ACİLEN ABD ye çağırılan İsrail dış işleri bakanına, işgalin 12 saat içinde bitirilip, en geç 1 hafta içinde GAZZE yi boşaltması istendi. Bunu yapmadığımız taktirde, yandaş firmalarımızın hepsinin, alınan boykot kararı ile darboğaza gireceği, ve hatta boykot büyürse iflas edceği, bu sonucunda ise, ABD ve Yahudilerin (İsrail) biteceği anlamına geldiğini aktarıldı.

Filistin işgali ile başlatılan bu boykottan zor duruma giren bu firmaların, ABD ve İsraillin gücüne olan katkılarının unutulmaması gerektiği kanaatine varıldı. Aynı günün gecesi, İsrail, hiçbir şart koşmaksızın, acilen, tek taraflı ateşkes kararı alıp, 1 hafta içinde de, GAZZE den çekileceğini açıklamıştı
TolunayTosun
Admin

MesajKonu: Geri: BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ...   BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ... Icon_minitimeC.tesi Şub. 07, 2009 6:33 pm

gerçekten büyük rakamlar..
"benim almamamla nolucak" piskolojisi ya dier kişilere büyük güvenden (ne olsa onlar boykot yapıo) yada güvensizlikten (bi benim almamamla boykot mu olur) meydana gelio bence..
ama hepimiz sadece uygularsak görüldüğü gibi başarılı olabiliorz..
furkanaksoy

MesajKonu: Geri: BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ...   BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ... Icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 1:01 pm

evet kardeşim belki hayatımızda çıkartamayacagımız israil ürünleri olabilir ama en azından çıkartabileceklerimizi hayatımızdan çıkartırsak onun bile büyük bir katkısı olur coco cola içmeden duramıyosan ariel alma veya ariel e çok ihtiyacın varsa senin için sadece özel bi zevk olan israil ürününü çıkar hayatından olması gerekn düşünce bu
Cem Bozkurt

Cem Bozkurt

MesajKonu: Geri: BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ...   BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ... Icon_minitimePerş. Şub. 19, 2009 6:56 pm

Bu yazının kaynağı nedir bunu öğrenebilirmiyiz.Yani bazı kaynaklardan bahsediliyor ama neye dayanarak bu kadar açık bir şekilde bu kadar büyük rakamlar belirtilebiliyor.Kaldıki bu kadar büyük bir küresel kayıp olsa bu küresel borsalara yansımalıydı.Ama araştırdığınızda görüceksinizki borsalar böyle bir zarardan bahsetmemektedir.Bütün yahudi şirketleri küresel borsalara bu zararlarını açıklarlar aksi halde hisseleri güncellenemez ve işlem göremez.Bunu geçelim bir başka ilginç nokta ise bahsi geçen sirketlerin böyle büyük bir zararı yılın bu döneminde açıklayamayacakları bir başka deyişle hesaplıyamayacaklarıdır.Çünkü yılın bu döneminde şirketler, kar-zarar bilançolarını açıklamazlar.Bu kadar büyük rakamlar genellikle yılbaşı arifesinden önceki ayda yani kasım ayında açıklanır.Kaldiki türkiyede kasım ayından önce boykotla ilgili büyük bir kampanya yoktu.Ve kasım ayından önce israil gazzeye tarihinin en büyük operasyonunu yapmamıştı.Yani dünya gazze olayını unutmaya başlamıştı.ve dünya henüz olayın ciddiyetinin farkında değildi.Ve belkide en ilginç nokta yazıda irandan bahsedilmesidir.O yazıda irandan bahsedilemez çünkü iranda yahudi şirketi yoktur.İran ile israil düşman oldukları için iranda hiç bir boykot yapamazsınız çünkü orda yahudi şirketi yoktur...Sonuçta bu rakamların asılsız olması çok mutemeldir.
fearless93
Moderatör
Moderatör
fearless93

MesajKonu: Geri: BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ...   BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ... Icon_minitimePerş. Şub. 19, 2009 7:02 pm

bu çocuğu seviyorum işte yani bu demek olmuyorki bu konu beni ilgilendirmez(askalsın yazacaktım he:D).Ama araştırmadanda bişey lere inanmak çok saçma olur
Cem Bozkurt

Cem Bozkurt

MesajKonu: Geri: BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ...   BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ... Icon_minitimePerş. Şub. 19, 2009 7:07 pm

Evet usta! Yani belki kırıcam birilerini ama söylediğim sebeblerden dolayı bu yazı bir YALANDIR.Bu boyutta bir araştırmanın yapılması çok zordur.Yazıyı yazan kişi kimse birdahaki sefere dediğim hususlara dikkat edip öle yazmalı.En azından biraz düşünüp iranı katmamalı....İnanmayınız.Bişey daha varki bu boykotların başladığı tarihden itibaren bu ekonomik kriz döneminde o kadar çok mal satılması lazımmışki şirketler 370 milyar dolar zarar etmiş.Bi kere hiç bir şirketler grubu kriz döneminde 370 milyar dolara neden olma ihtimali olacak kadar ürün üretmez...
Cem Bozkurt

Cem Bozkurt

MesajKonu: Geri: BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ...   BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ... Icon_minitimePerş. Şub. 19, 2009 7:10 pm

İsrail ve ABD sadece yahudi şirketleri sayesinde yaşamıyo.BU YAZI KOSKOCA BİR YALANDIR! İNANMAYINIZ!.Bunu yazının gerçek sahibi muhtemelen aşırı sağcı veya aşırı dinci bir cihat meraklısı....

BENİM İSRAİL MALI ALMAMAMLA NE OLUR DİYENLER İÇİN LÜTFEN OKUYUNUZ...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sessiz kalma İsrail öldürüyor
» Nazar etme nolur, çalış senin de olur!
» 4büyükler için hodri meydan
» Kanımızın Yetmemesi Kanımıza Dokunuyor!(MİLLETİN İÇİN KAN VER)