BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FORUMMUM KAPANIYOR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FORUMMUM KAPANIYOR

YENİ ADRESİMİZ: http://gencbahcesehir.forummum.net/

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?

+4
Berkay
S
TolunayTosun
Toni Mostursson
8 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Toni Mostursson

OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Empty
MesajKonu: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimePerş. Ara. 11, 2008 5:05 pm

Okul meclisi ne kadar etkilidr tartışılır özellikle bu yılki okul başkanınıda göz önüne alırsak meclis nedir?bir figüran mıdır?Aramızda bulunana bazı meclis üyelerinden cevap bekliorm
http://www.antu.com
TolunayTosun
Admin

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimePerş. Ara. 11, 2008 10:37 pm

Başlık yanlış yere açılmıştı buraya taşındı.
Lütfen arkadaşlarımızı küçük düşürücü kelimeler kullanmayalım. yazında küçük bi düzenleme yapıldı.
Toni Mostursson

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimePerş. Ara. 11, 2008 10:53 pm

[quote="Tolunay"]Başlık yanlış yere açılmıştı buraya taşındı.
Lütfen arkadaşlarımızı küçük düşürücü kelimeler kullanmayalım. yazında küçük bi düzenleme yapıldı.[/quote

unutma ACİZ bir sıfattır hakaret değil
UNIFEB lAIR BARON
TolunayTosun
Admin

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimePerş. Ara. 11, 2008 10:55 pm

hakaret içeren sözcükler fiil yada dolaylı tümleç falan mıdır ?
Toni Mostursson

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimePerş. Ara. 11, 2008 11:03 pm

bişey ima etmeye çalışıyosun galiba bunu sil de göriim yönetim yalakası muhalefet olmicak zaten herşey çok güzel bahçeşehir en güzel BRAVO
TolunayTosun
Admin

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimePerş. Ara. 11, 2008 11:24 pm

bu yazını silemiiceim için deil sadece insanlar neden ban landığını daha açık görsün diye silmiyorum. üçüncü uyarı küçük düşürücü yada hakaret içeren sözler kullanmayalım
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeCuma Ara. 12, 2008 1:56 pm

bu bir ban sebebimidir?

UNIFEB lAIR BARON
Toni Mostursson

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeCuma Ara. 12, 2008 10:31 pm

muhalefeti olmayan bir okuluz gerçi bunun için nopost alıcam ama
S

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 4:54 pm

Tolunay, fiili sıfatı bırak, Türkçe dersi vermiyoruz burada, konu tartışıyoruz. Açıkça söylenebilir ki bu seneki meclis etkisiz. Bugüne kadar bir kez toplandı. Neymiş, toplantılar internet sitesinden yapılacakmış. Bu seneki başkan geçen seneki başkandan birazcık ibret alsa çalışırdı. Az laf çok iş demek kolay, lafı yaptı ama iş yok..

BU MESAJI SİLMEYİN!
YÖNETİM YALAKASI DEĞİLİZ.
YÖNETİCİYE GÖRE HAYRAN DA OLURUZ KARŞI DA ÇIKARIZ.
UNUTMAYALIM Kİ BU ÜLKEDE FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ VAR.

EDİT : BAHSEDİLEN MECLİS OKUL YÖNETİMİ DEĞİL, ÖĞRENCİ MECLİSİ YÖNETİMİDİR.

En son S tarafından C.tesi Ara. 13, 2008 4:59 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.bahcesehirlisesi.com
Toni Mostursson

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 4:56 pm

kim söylediyse helal olsun ne diim
TAÇYILDIZ İSTİFA
TolunayTosun
Admin

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 5:56 pm

S demiş ki:
Tolunay, fiili sıfatı bırak, Türkçe dersi vermiyoruz burada, konu tartışıyoruz. Açıkça söylenebilir ki bu seneki meclis etkisiz. Bugüne kadar bir kez toplandı. Neymiş, toplantılar internet sitesinden yapılacakmış. Bu seneki başkan geçen seneki başkandan birazcık ibret alsa çalışırdı. Az laf çok iş demek kolay, lafı yaptı ama iş yok..

BU MESAJI SİLMEYİN!
YÖNETİM YALAKASI DEĞİLİZ.
YÖNETİCİYE GÖRE HAYRAN DA OLURUZ KARŞI DA ÇIKARIZ.
UNUTMAYALIM Kİ BU ÜLKEDE FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ VAR.

EDİT : BAHSEDİLEN MECLİS OKUL YÖNETİMİ DEĞİL, ÖĞRENCİ MECLİSİ YÖNETİMİDİR.

Önce bi düzeltme yapalım, ben meclis etkilidir mükemmeldir gibi birşey sölemedim, meclisin etkisiz olduğunu düşünenlere karşı çıkan bişi de sölemedim. Fikir özgürlüğünüze saygı duyuyorum. Benim yaptığım tek şey hakaret içeren bir sözcüğü editlemekti. Ne düşünürseniz düşünün hakaret etmek düşünce özgürlüğünün dışına çıkar. Bu forumda biri sana da aciz deseydi onu da editlerdim.

dilbilgisi konularına giren ilk kişiyi de, daha dikkatli bakarsan bulabilirsin.
Toni Mostursson

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 6:25 pm

tolunay işi kişiselleştiriyosun,biri bana aciz dersede düzeltme çünkü insanlar kendilerine yakışanı yapar dolayısıylada yakışan sıfatlar alırlar senin içinde çok sıfat var ama herkese göre farklı bana göre iyi başka birine göre kötü bu sadece sen ve barış içinde geçerli değil anlatabildimmi
S

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 8:42 pm

Toni Mostursson demiş ki:
tolunay işi kişiselleştiriyosun,biri bana aciz dersede düzeltme çünkü insanlar kendilerine yakışanı yapar dolayısıylada yakışan sıfatlar alırlar senin içinde çok sıfat var ama herkese göre farklı bana göre iyi başka birine göre kötü bu sadece sen ve barış içinde geçerli değil anlatabildimmi

Toni süper açıklamış, mükemmel.. Biri bana aciz dese ben alınmam, aksine bana yararlı olduğunu bilirim. Çünkü eleştiri hep olumlu veya hep olumsuz olarak anlaşılmakta. Oysa eleştiri, hem olumlu, hem olumsuz olarak olur. Olumsuz eleştiriyi editlemek düşünce özgürlüğünü editlemektir. Aciz benim için de kötü bir sıfat değil. Ayrıca benim başkana yakıştırdığım sıfat da oturan başkan. Oturduğu yerden okula başkanlık yapma niyetinde. Neymiş, kararlar forum sitesinde alınacakmış. Buyur al bak neler oluyor. Birincisi, herkesi aynı anda nette toplamak zor. İkincisi, başkan yardımcısı Ahmet adına kendi taraftarını üye yaparak kararlar alması da gayet muhtemel. Gerçi böyle bir olay yaşanırsa olaya el koyar, forumlarında ufak editlemeler yaparız. Sorun bakalım tüm okullara, hangi okul başkanı "okulu internetten yönetmek" adında bir saçmalığı aklına getirmiş? Okulu sanal ortamdan yönetecek ama okul sanal bir yer değil. Daha söylenecek çok şey var ama bir yerde de susmayı bilmek gerekir.
Berkay
Admin
Berkay

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 8:53 pm

Sergünün yorumuna kesinlikle katılıyorum Forum meclisin karar yeri olamaz..
Ama Sergün sende forum işini bilen birisin bazı kelimeleri sansürlemezsek ipin ucunu kaçırırız
Başkan hakkında düşüncelerinizi çok ağır kelimeler kullanmadan tabi ki anlatın..
Biz sadece kişiye hakareti önlüyoruz..
Oturan başkanın bizim için hiç bi sakıncası yok "kelime" olarak ..
Ama büyük harfle aciz hoş değil bizim için..
http://bahcesehirkoleji.forummum.com
Toni Mostursson

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 8:54 pm

tolunay keşke bir yönetim forumu olsaydıda bunları orda tartışsaydık.Ayriyetten S arkadaşımızda iyi söylemiş küfür olmadığı sürece bence bir sorun yok bak ben sana bir eleştiri yapiyim bence senden admin,barıştan başkan mesela sarkozyden iyi başbakan olmaz...bak forum latince tartışma yeri demek ama sen burdaki amacı fikir birliğine döndürmeye çalışıyosun bence yanlış muhalif sesler her zaman olacaktır.SAYGI DUY.benim fikrime göre sen barış yandaşısın ve benim bu konuda düşmanımsın
Berkay
Admin
Berkay

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 9:04 pm

Barış yanlısı diyebileceğin son insanlarız Batu..
Bak tartışma için bu forumu açtık..
Tabiki Muhalif sesler olacak..
Ama yarın öbür gün birisi sana kötü bi kelime söleince onu da editleyecez..
Uyarıcaz..
Banlayacaz..
İş kişisel değil.. Genel ..
Tolunayında yaptığı tek şey senin aciz kelimeni editlemek oldu
Kuralı da söledik HAKARET YOK..
Burda kıstaslar adminlere aittir
Yarın biri sana lan dese ben onu da editlerdim..

Ayrıca Tolunaydan admin olmaz demişsin..
Bu okulda 400 öğrenci var..
Bu forum konsuna zaman ayırabilen 3 tane oldu,
Ben Tolunay Sergün...
TolunayTosun
Admin

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 9:06 pm

S demiş ki:

Toni süper açıklamış, mükemmel.. Biri bana aciz dese ben alınmam, aksine bana yararlı olduğunu bilirim. Çünkü eleştiri hep olumlu veya hep olumsuz olarak anlaşılmakta. Oysa eleştiri, hem olumlu, hem olumsuz olarak olur. Olumsuz eleştiriyi editlemek düşünce özgürlüğünü editlemektir. Aciz benim için de kötü bir sıfat değil. Ayrıca benim başkana yakıştırdığım sıfat da oturan başkan. Oturduğu yerden okula başkanlık yapma niyetinde. Neymiş, kararlar forum sitesinde alınacakmış. Buyur al bak neler oluyor. Birincisi, herkesi aynı anda nette toplamak zor. İkincisi, başkan yardımcısı Ahmet adına kendi taraftarını üye yaparak kararlar alması da gayet muhtemel. Gerçi böyle bir olay yaşanırsa olaya el koyar, forumlarında ufak editlemeler yaparız. Sorun bakalım tüm okullara, hangi okul başkanı "okulu internetten yönetmek" adında bir saçmalığı aklına getirmiş? Okulu sanal ortamdan yönetecek ama okul sanal bir yer değil. Daha söylenecek çok şey var ama bir yerde de susmayı bilmek gerekir.

çakıştığımız nokta olumsuz eleştri ve hakaretin birbirine yakın ama ince bi çizgiyle ayrılan şeyler olması. tamam belki burda aciz kelimesi hakaret değil olumsuz eleştri olarak kullanıldı. Ama bakış açısına göre değişebilen bu tür kelimelerin kullanımını engellemek zorundayız.

Ayrıca benim başkana yakıştırdığım sıfat da oturan başkan. Oturduğu yerden okula başkanlık yapma niyetinde. Neymiş, kararlar forum sitesinde alınacakmış. Buyur al bak neler oluyor. Birincisi, herkesi aynı anda nette toplamak zor. İkincisi, başkan yardımcısı Ahmet adına kendi taraftarını üye yaparak kararlar alması da gayet muhtemel. Gerçi böyle bir olay yaşanırsa olaya el koyar, forumlarında ufak editlemeler yaparız. Sorun bakalım tüm okullara, hangi okul başkanı "okulu internetten yönetmek" adında bir saçmalığı aklına getirmiş? Okulu sanal ortamdan yönetecek ama okul sanal bir yer değil. Daha söylenecek çok şey var ama bir yerde de susmayı bilmek gerekir.

bu yazıda senin yaptığın eleştri meclis hakkında olumsuz bi eleştri ve içinde hiç bakış açısına göre hakaret sayılabilecek şey içermiyor. Düşüncelerini bu şekilde ilettiğin sürece hiç bi sorun yok, kimsenin de bunu editlemeye hakkı yok. Ama eğer olumsuz eleştri olarak kullanılan ama hakaret olarak da algılanabilecek "aciz" kelimesini editlemezsem, ince çizgiyi göremeyen herkez tarafından forumda hakaretler uçuşmaya başlar. Ve bu hakaretleri sildiğimde bana bu "Aciz" i neden silmediğim sorulur. Kimseyi arada bırakmamak için "olumsuz eleştri"lerimizi kimseyi rencide etmiyecek sekilde yapalım.

Not: burda içinde bulunduğum tartışmadan meclis yönetimi yanlısı olduğum kanısını çıkarmayalım.
2. kez sölüyorum:
-benim ilgilendiğim bölüm konunun içeriği değil burda bulunan yanlış kelimeler
-şimdiye kadar konunun içeriğine karşı çıkan tek sözüm olmadı
Toni Mostursson

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 9:10 pm

1-bana hiç sormadın
2-tolunayın davranışları onu barış yanlısı gibi gösteriyor ve bence öyle
3-bana isteyen lan der engelleyemezsin hatta küfürde eder o benim bileceğim iş
4-aciz'in hakaret değeri nedir?her gün gazetelerde ve malum kimsenin ceza aldığı yok
5-tolunay senden admin olmaz BARIŞ SEVER
6-berkay acizi küçük yaz silmem sen silerim diyosun,aranızda bir sorun mu var
7-burada her kafadan ses olacaksa anti fen-tekliğede müshama gösterilmelidir
TolunayTosun
Admin

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 9:14 pm

tolunay keşke bir yönetim forumu olsaydıda bunları orda tartışsaydık.Ayriyetten S arkadaşımızda iyi söylemiş küfür olmadığı sürece bence bir sorun yok bak ben sana bir eleştiri yapiyim bence senden admin,barıştan başkan mesela sarkozyden iyi başbakan olmaz...bak forum latince tartışma yeri demek ama sen burdaki amacı fikir birliğine döndürmeye çalışıyosun bence yanlış muhalif sesler her zaman olacaktır.SAYGI DUY.benim fikrime göre sen barış yandaşısın ve benim bu konuda düşmanımsın

-ben ısrar ettikçe sen beni barış yanlısı yapıyosun, kafanın içine öyle oturttun heralde. artık nası düşünürsen düşün bukadar yazının üstüne
-her muhalefetin kalitesi vardır. eğer dediğin gibi muhalefet istemeyen meclis yanlısı biri olsaydım daha başlık açıldığında kapatmış olurdum. ayrıca forumumuzun amaçlarından biri de muhalif seslerin burda ortaya çıkmasını ve tartışma ortamını sağlamak.
-bak ne güzel demişsin orda büyük harflerle SAYGI DUY diye, eleştirinide çok güzel yapmışsın benim admin olmamam görüşündeysen bunu tabiiki belirtebilirsin. bu kadar hızlı düşman ediniosan bana düşmanımsın da diyebilirsin. ama dediğin gibi bunların hepsini bi saygı çerçevesi içinde yapmışsın. bu tartışmalarımızın ana fikrini anladığın anlamına gelio tebrik ederim.
Berkay
Admin
Berkay

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 9:16 pm

1-bana hiç sormadın
4-aciz'in hakaret değeri nedir?her gün gazetelerde ve malum kimsenin ceza aldığı yok

Batu;
1-) Burda bizi işi kişiselleştirmekle suçluosun sen kişiselleştiriosun.
Bi kaç forum gez bak bakalım Küfüre Yer Verilio mu..

2-) Tolunayı barşseverlikle suçluosun

O ahmete oy verdi

Sen Barışa.. Buna Bütün 9-a şahid..

3-) Ben acizi küçük yaz silmem demiyorum ..

4-) Anti-Fenteklik bi görüş mü eğer öyleyse tabi ki topic açabilirsin..
Toni Mostursson

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 9:17 pm

ben senin davranışlarından yola çıkıyorum bence sen bir BARIŞ SEVERSİN bunun için nopost alıcam gerçi ikincisi bu forumda anti fen-tek görüşü olurmu onu sordum yanıtlamadın
Toni Mostursson

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 9:18 pm

Berkay demiş ki:
1-bana hiç sormadın

Batu;
1-) Burda bizi işi kişiselleştirmekle suçluosun sen kişiselleştiriosun.
Bi kaç forum gez bak bakalım Küfüre Yer Verilio mu..

2-) Tolunayı barşseverlikle suçluosun

O ahmete oy verdi

Sen Barışa.. Buna Bütün 9-a şahid..

3-) Ben acizi küçük yaz silmem demiyorum ..

4-) Anti-Fenteklik bi görüş mü eğer öyleyse tabi ki topic açabilirsin..

unutma berkay benimle beraber 5 kişi daha oy verdi barışa hatta 9a da olmayan ama şu an en büyük barış karşıtlarından biri olan ati bile B.T ye oy verdi

VE ANTI FEN-TEKLİK BİR GÖRÜŞTÜR
S

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 9:21 pm

...

En son S tarafından C.tesi Ara. 13, 2008 9:25 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
S

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 9:21 pm

Toni, madem Anti-ft sin, ne diye B.T.'a oy veriyorsun?
S

MesajKonu: Geri: OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?   OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR? Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 9:22 pm

Tolunay, seni de anlıyorum. Fakat bu şekildeki sansürler seni başkan yanlısı gibi gösteriyor, biz de ona biraz kızdık, Berkay çok güzel söylemiş, biz başkan yanlısı olacak son insanlarız. Hatta gerektiğinde karşısında duracak ilk insanlar da bizleriz. Banlananlar da olacak elbet, aciz de bir çeşit eleştiridir, bana göre bir mahsuru da yok, eğer bunu fentek forumunda yazmış olsaydık bizi çoktan sepetlemişlerdi. Madem onlar fen-tek.com u yaptı, ben de sizlerin içinden seçmiş olduğum ve seçeceğim birkaç arkadaşımla bahcesehirlisesi.com u kuracağım, ve yönetimi sizlere bırakacağım. Dağdan gelmiş bağdakine başkan olmuş..

Yahu hadi bu konuyu geçtim, hani Bahçeşehir Koleji Lisesi ve bahçeşehir fen ve teknoloji lisesi birlikteydi?
Daha önce birlikteYDİ belki, ama artık değil. Bizim müdürümüzle onların müdürü ayrıysa, bu ayrılığın yaratıldığı gözler önündedir, açıktır, nettir. Artık ayrıyız, böylece düşüncelerimizi de sertçe savunabiliriz diye düşünüyorum.

Forum yöneticiliğinde olmasını uygun bulduğum arkadaşlar :
Berkay - Zaten konuştuk
Toni Mostursson
Tolunay

Msn adresim : sergun@caglayan.web.tr
Ekleyin, sizinle de görüşelim, özgür forumumuzda temelleri beraber atalım.

OKUL MECLİSİ NE KADAR ETKİLİDİR?
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» OKUL İÇİ ÖĞRENCİ DERNEKLERİ ve OKUL GELENEKLERİ
» okulu okul yapan öğretmenler hepsine helal olsun