BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FORUMMUM KAPANIYOR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FORUMMUM KAPANIYOR

YENİ ADRESİMİZ: http://gencbahcesehir.forummum.net/

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Linkin Park

4 posters
YazarMesaj
Özgen-K
Fikir Babası
Fikir Babası
Özgen-K

Linkin Park Empty
MesajKonu: Linkin Park   Linkin Park Icon_minitimePerş. Ocak 01, 2009 11:45 pm

Linkin Park Hn-linkin-park-logo

Linkin Park en sevdiğim gruptur,bunu söylemek için hiç düşünmem,sizlere onların başarılarından biraz bahsetmek istiyorum;
1996'da Xero adıyla kurulduğundan beri 100 milyondan fazla albüm satmayı ve iki Grammy ödülü kazanmayı başarmıştır. Mtv ödülleri ile de ünlüdür.İlk albümleri Hybrid Theory ile büyük bir başarı kaydetmişlerdir. Bu albüm dünyada 21.yüzyılın en fazla satan albümü olarak bilinir.2005 yılında Gold CD ile bu başarıları belgelenmiştir. İkinci albümleri Meteora ile ise bu ünlerini devam ettirdiler ve Billboard 200'de ilk sırayı 2003'te aldılar. Bu başarıları onların albüm turneleri ve dernek konserlerini de başlatıyordu. Linkin Park konser şovlarıyla da ünlü bir gruptur.

Meteora ve Hybrid Theory albümleri ile daha çok nu metal tarzını icra eden grup, daha sonra, 2007 yılında çıkardıkları Minutes to Midnight ile bu türden uzaklaşıp alternatif rock türünde çalışmalar vermeye başlamışlardır. Billboard 200 listesinde bu albümle yeniden ilk sırayı alarak piyasa sürülmesinin ilk haftasında bu listeye oturma başarısını göstermiştir. Grup dünyanın en fazla satan nu metal grubudur ve bu başarısıyla Korn'u geride bırakmıştır.
Linkin Park kendi çıkardıkları bu albümlerin yanı sıra yaptıkları düetlerle de dikkat çekmişlerdir. Bunlardan en kayda değerleri Jay-Z ve Busta Rhymes ile yaptıkları düetlerdir. Bu düetlerin başlıcaları; numb/encore (jay-Z), we made it (B.rhymes) şarkılarıdır.

Birazda kuruluşundan bahsetmeli.İlk başta Lise öğrencisi üç gencin birlikte müzik yapmasından ibaret olan Linkin Park'ın asıl kurucuları Mike Shinoda, Brad Delson ve Rob Bourdon'dır. Liseden mezun olduktan sonra, Kaliforniyalı üçlü, yaptıkları müzikal performansları ciddi kılmaya karar verdiler ve gruplarına Dave Farrell ile Mark Wakefield'ı kattılar. Kısıtlı olanaklara rağmen, Mike Shinoda'nın ev stüdyosunda kayıt yapmaya başladılar. Yapmaları muhtemel bir kayıt anlaşmasını yapamayınca grup içinde tartışmalar ve çalkantılar da başgösterdi. Birlikteliklerinin eksikliği sonucu Mark gruptan ayrılmaya karar verdi ve Dave Farrell'ın da Tasty Snax gibi gruplarla turne yapabilmek için grubu terketmesi söylentileri yayılmaya başladı.Mark'ın gidişinden sonra oluşan boşluğu doldurmak için geçen süre içerisinde, grup Chester Bennington'ın sesinden etkilendi ve onu gruba dahil etmeye karar verdi.

Sevdiğim ve tavsiye etmek istediğim birkaç şarkısı;
1.In the End
2.A place for my head
3.Numb
4.Papercut
5.Breaking the habbit
6.Faint

Bunları dinlemeden geçmeyin derim... Rolling Eyes

Linkin Park Rockpark_linkin_park_band
Keşke Chester'ın sesi ve Brad'in afro saçı bende olsa Very Happy

En son Özgen-K tarafından Cuma Ocak 02, 2009 12:07 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
TolunayTosun
Admin

Linkin Park Empty
MesajKonu: Geri: Linkin Park   Linkin Park Icon_minitimeCuma Ocak 02, 2009 11:16 am

güzel bi grup.. ben en çok "bleed it out"u seviom Very Happy
Berkay
Admin
Berkay

Linkin Park Empty
MesajKonu: Geri: Linkin Park   Linkin Park Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 5:43 pm

Bende çok severek dinliodum Linkin Park'ı..
Arada bi yine dinliorum ama çok diil şu an Very Happy
Numb Encore Favorim..
http://bahcesehirkoleji.forummum.com
Özgen-K
Fikir Babası
Fikir Babası
Özgen-K

Linkin Park Empty
MesajKonu: Geri: Linkin Park   Linkin Park Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 6:05 pm

Linkin Park çok yönlü bir grup zaten,her tür müziği yapıyo resmen.Doğru şarkıyı doğru adama dinletirsen sevmeyen kişi kalmaz gibi bişey. Very Happy Nu-metal,Rock,Altern-Rock Mike'ın lirikleri Rap öğeleri taşıyo,oooo daha neler var.Adamların bi country muzik yapmadıkları kaldı. Razz Very Happy Zaten Tolunay'a da ben gösterdim LP'yi ilk. Very Happy
TolunayTosun
Admin

Linkin Park Empty
MesajKonu: Geri: Linkin Park   Linkin Park Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 6:21 pm

Özgen-K demiş ki:
Linkin Park çok yönlü bir grup zaten,her tür müziği yapıyo resmen.Doğru şarkıyı doğru adama dinletirsen sevmeyen kişi kalmaz gibi bişey. Very Happy Nu-metal,Rock,Altern-Rock Mike'ın lirikleri Rap öğeleri taşıyo,oooo daha neler var.Adamların bi country muzik yapmadıkları kaldı. Razz Very Happy Zaten Tolunay'a da ben gösterdim LP'yi ilk. Very Happy

hatırladım ilk kütüphanede dinlemiştim galba Very Happy
Jzıff.

Jzıff.

Linkin Park Empty
MesajKonu: Geri: Linkin Park   Linkin Park Icon_minitimeCuma Ocak 09, 2009 7:37 pm

abi bunu yeni bi bölüme falan koysanız herkezde sevdiği grupları paylaşsa güzel olmaz mı?? Laughing
TolunayTosun
Admin

Linkin Park Empty
MesajKonu: Geri: Linkin Park   Linkin Park Icon_minitimeCuma Ocak 09, 2009 8:33 pm

Jzıff. demiş ki:
abi bunu yeni bi bölüme falan koysanız herkezde sevdiği grupları paylaşsa güzel olmaz mı?? Laughing

şimdilik müzik grubunda paylaşılsın bence ilerde çok karışırsa ayırırız

Linkin Park
1 sayfadaki 1 sayfası